Rytuały spa dla Twojej skóry i włosów
Chwila relaksu i wspaniałe kosmetyki, które nadadzą Twojemu ciału lekkości, miękkości i miłego zapachu. Takie chwile, pozwalają się odprężyć i odpłynąć…
Za oknem dziś jeszcze śnieg, chociaż nie na długo ma z nami pozostać. W moim sercu, tańczy już wiosna i zaczynam się do niej przygotowywać nie tylko sportowo i zmieniając wystrój w domu. Także nasza skóra potrzebuje solidnej regeneracji, szczególnie po okresie zimowym i letnim. Napiszę Ci dzisiaj o kilku sposobach na intensywne zabiegi regeneracyjne dla Twojej skóry i włosów. Nazywam je często domowymi rytuałami spa 😉 Warto więc przygotowując się do takich zabiegów, zadbać o swoje domowe zacisze: odrobinę relaksującej muzyki, pyszną herbatę, świeżo wyciśnięty sok lub lampkę ulubionego wina i pachnące, naturalne świeczki, aby pobudzić i zadbać o wszystkie swoje zmysły. Życzę miłej lektury!


W ramach rytuałów spa, będę opisywała zabiegi, dotyczącego całego ciala, twarzy oraz włosów. Pamiętajcie, że tylko na wypielęgnowanej skórze makijaż będzie wyglądał nieskazitelnie i tylko na nawilżonych, zadbanych włosach, każda fryzura zrobi wrażenie. Szczególnie teraz, przy okazji karnawału.
Rytuał pierwszy
Zafunduj sobie kąpiel z dodatkiem kilku kropli serum do twarzy i ciała, które zmiękcza wodę oraz uwolnią wspaniały delikatny zapach. Koniecznie wykonaj scrub całego ciała, aby złuszczyć starą warstwę naskórka. Możesz do tego użyć naturalnej soli himalajskiej, a zabieg wykonać za pomocą gąbki szałwiowej lub rękawicy – w zależności od potrzeb, można użyć samej gąbki lub rękawicy albo wykorzystać dodatkowo scrub. Im bardziej sucha i zniszczona skóra, na tym wiecej możemy sobie pozwolić. Im cieńsza i bardziej nawilżona, tym bardziej jej oszczędzamy, wykonując ten zabieg w łagodniejszej wersji.
Jeśli zabieg wykonujemy pod prysznicem, nie zakręcamy wody, aby była odpowiednia wilgotność, natomiast masaż wykonujemy poza strumieniem wody.
Następnie, we włosy i skórę głowy wmasowujemy serum do włosów. Pozostawiamy na czas całej kąpieli i dopiero wtedy możemy je zmyć. Można też pozostawić serum na włosach i skóry głowy do rana, rano doaplikować serum i dopiero wtedy umyć włosy. Tu z kolei, skupiamy się na tym, jak bardzo mamy zniszczone i przesuszone włosy. Jeśli na codzień, masz odpowiednio nawilżone, nie musisz pozostawiać serum na całą noc. Natomiast, jeśli doskwiera im suchość i słabo się układają, zadbaj o całonocny zabieg dla ich regeneracji.
Na twarzy również wykonujemy peeling za pomocą peelingu dobranego do swojej skóry lub z naturalnych produktów . Jeśli pozostawimy go na twarzy na dłużej, może on trochę przyschnąć i możemy wtedy ponownie wykonać delikatny masaż (z wyjątkiem cer naczynkowych, dla których taka dawka ścierania, może okazać się za intensywna).
Nastepnie, nakładamy kolagen, najlepiej DNA, gdyż ma największą moc naprawczą dla skóry. Nakładamy go na twarz i szyję. Pamiętaj przy tym, że szyję masujemy od dołu, ku górze.
Pod koniec naszego pierwszeg rytuału, skupiamy się na zmęczonych oczach i skórze wokół nich. Oczy to zwierciadło duszy, powinny wyglądać na wypoczęte i błyszczące, a skóra wokół nich, powinna być nawilżona i świeża.
W tym celu, waciki kosmetyczne nasączamy esencją herbacianą – najlepiej z czarnej herbaty – najsilniej obkurcza i likwiduje zmęczenie. Zimne okłady z herbaty, będą lepiej likwidowały opuchnięcia i rewitalizowały naszą skórę wokół oczu. Możemy poleżeć z nimi nawet 10 minut, tyle ile będziemy uznawały za wygodne.
Pod oczy nakładamy liftingujące serum, którego aplikację możemy wykonać nawet trzykrotnie. Pamiętaj, że a okolice oczu masujemy zgodnie z kierunkiem wzrostu brwi.
Na koniec wykonujemy masaż twarzy z wykorzystaniem serum do twarzy i ciała, a po jego wyschnięciu, dostawany do potrzeb naszej skóry, krem pielęgnacyjny. W ten sposób zakończyłyśmy nasze pierwsze domowe spa.
Rytuał drugi
Tak jak poprzednio, do kąpieli dodajemy kilka kropel serum do twarzy i ciała. Peelingujemy ciało scrubem. Uwielbiam takie, które pozostawiają po sobie film, jednocześnie zabezpieczając skórę, nie trzeba jej już wtedy balsamować.
Na twarzy – wykonujemy peeling, a po jego zmyciu, nakładamy ampułkę DNA na twarz i szyję. Ampułka ma bardzo skondensowane i intensywne działania. Pod oczy nakładamy serum liftingujące, a na koniec wykonujemy automasaż z kapsułką Anti Age. Dla wzmocnienia efektu zabiegu, po nałożeniu ampułki DNA, możemy przed masażem kapsułką Anti Age, nałożyć dodatkowo kolagen DNA. Wtedy zabieg, stanie się bardziej intensywny.
Na zakończenie rytuału, stosujemy krem pielęgnacyjny z dopasowanej do potrzeb skóry serii.
Pamiętajmy, że szyje i dekolt są przedłużeniem naszej twarzy i to na nich, w pierwszej kolejności widać oznaki starzenia się. Dbajmy o nie bardzo skrupulatnie.
Wskazówki
Nasze domowe zabiegi spa, możemy dowolnie modyfikować, według własnych upodobań i potrzeb. Opis ma służyć zapoznaniu się z naszą wspaniałą ofertą oraz zainspirować Panie do stworzenia sobie domowego spa 🙂
Przy tworzeniu swoich zabiegów, ważne jest, aby zachować odpowiednią kolejność ich wykonywania:
- najpierw scrub i peeling,
- serum, koncentrat lub kolagen,
- coś do masażu – serum czy kapsułka Anti Age,
- krem na wykończenie zabiegu – pod oczy i na twarz.
Jak często można wykonywać takie zabiegi?
Zabiegi na ciało można wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Natomiast na twarz, w zależności od rodzaju cery: mieszana – raz w tygodniu, normalna 2 razy w tygodniu, a tłusta nawet 3 razy.
Czekam na Twoją opinie i Twoje własne zabiegi pielęgnacyjne!
Czekam na Wasze relacje, pytania oraz wskazówki odnośnie domowych rytuałów spa. Możecie podzielić się Waszymi sposobami na swoje domowe spa! 🙂
Moim marzeniem jest, aby każda kobieta mogła znaleźć dla siebie czas i pozwolić sobie na taki zabieg, chociaż raz w tygodniu 🙂
Jeśli pragniecie skorzystać z naszej oferty produktów Colway lub Colway International, możecie mieć te produkty 40% – 42% taniej. Jeśli jesteś zainteresowana w jaki sposób to osiągnąć, skontaktuj się ze mną za pomocą zakładki „kontakt”.
Życzę udanych wieczorów w pięknym klimacie 🙂