·

Dwa produkty do zadań specjalnych: Colaceum vs. Herbaceum

Nie od dziś wiemy, że stare receptury naszych babć oparte na naturze i wiedzy z zakresu działania ziół, przynosiły największe ukojenie naszej skórze w różnych bolączkach.

We wrześniu pojawił się w Colway nowy produkt – Colaceum. Produkt o wielorakim zastosowaniu w 100% naturalnym, ziołowym składzie. Kilkanaście dni temu, w ofercie pojawił sie również balsam do ciała o wspaniałym działaniu, Herbaceum. Pojawiło się mnóstwo zapytań odnośnie obu produktów. W poniższym wpisie, odkryjecie co kryją w sobie tajemnicze nazwy tych produktów i jakie jest ich zastosowanie.

Nasze babcie miały rację?

Jedną z najstarszych form medycyny naturalnej jest leczenie ziołami. Jej podstawą były napary, okłady i płukanki. Oczywiście na efekty działania tego typu medycyny, trzeba poczekać dłużej, nie ulega wątpliwości iż zioła posiadają wiele dobroczynnych właściwości a obecnie zostają one na nowo odkryte. Powracają do naszych domów w postaci ziołowych herbatek, kropelek czy syropów. Coraz częściej w walce o zdrowie, sięgamy do starszych i sprawdzonych metod naszych babć.

Historia ziołolecznictwa

Już od początków naszych dziejów zioła znalazły swoje zastosowanie w lecznictwie. Ludzie wspomagali się ziołami podczas gojenia ran czy uśmierzając ból.

Pierwsze wzmianki o ziołolecznictwie sięgają nawet ok. 2000 lat p.n.e. i znajdują się w dokumentach historycznych, pochodzących z Babilonii. Już wtedy wśród roślin leczniczych wymieniano m.in.: rumianek, , szafran, piołun, lukrecję gładką, babkę, nagietek. W czasach starożytnych, ziołolecznictwo stosowane było w Chinach, Egipcie, Mezopotamii, Grecji oraz Rzymie. W epoce średniowiecza, w Europie, to zakonnicy – głównie benedyktyni, rozwinęli tę dziedzinę medycyny naturalnej, poprzez uprawianie w przyklasztornych ogrodach ziół, udoskonalali sztukę ich przetwarzania. Dzięki swoim eksperymentom z maceratami i wywarami, odkrywali co raz to nowe lecznicze właściwości, które następnie bardzo skrupulatnie spisywali w specjalnych księgach – zwanych zielnikami. Dzisiaj bardzo często do nich powracamy szukając naturalnych metod leczenia, takie zielniki są cennym skarbem każdego domu. Jedną z najważniejszych postaci dla średniowiecznego ziołolecznictwa była św. Hildegarda z Bingen. W swoim dziele pt. „Physica” opisała 250 gatunków roślin z uwzględnieniem ich właściwości leczniczych i odżywczych.

Wielki powrót do korzeni 

Leki roślinnego pochodzenia cieszyły się sławą aż do lat 30-tych XX w., kiedy to coraz bardziej zaczęto odkrywać chemiczne metody wytwarzania leków. Jednak dziś, ziołolecznictwo znowu powraca. A to dlatego, że rośliny zawierają w sobie wiele drogocennych dla naszego zdrowia substancji czynnych, a wśród nich warto wymienić:

  • alkaloidy (w tym kodeina, kofeina, teina, chelidonina, graweolina, fagaryna),
  • aminy biogenne,
  • antrazwiązki,
  • azuleny,
  • fenole i glikozydy fenolowe (salicyna, arbutyna),
  • flawonoidy (flawony, antocyjany),
  • garbniki,
  • glikozydy,
  • karotenoidy,
  • kumaryny,
  • kwasy organiczne,
  • olejki eteryczne,
  • pektyny,
  • saponiny,
  • witaminy (np. A, D, E, K, F, C, witaminy z grupy B)
  • sole mineralne
  • makroelementy (wapń, fosfor, magnez, sód, potas, chlor i siarka)
  • mikroelementy (żelazo, miedź, mangan, cynk, kobalt, molibden, jod, selen, krzem, chrom).

„Patrząc na to nieprzebrane bogactwo wielu dobroczynnych substancji aktywnych, nie dziwi nas to, że zioła znowu powróciły do łask, – w dodatku nie tylko jako alternatywa dla farmakologii, ale również jako podstawa skutecznej i naturalnej pielęgnacji w produktach kosmetycznych. Wynika to z faktu, że zawarte w ziołach substancje są doskonale tolerowane i przyswajane przez skórę. Z kolei składniki syntetyczne, którymi zazwyczaj naszpikowane są kosmetyki drogeryjne, działają doraźnie, dając co prawda szybkie efekty chociażby w postaci gładszej skóry, natomiast długofalowo naruszają jej naturalną barierę ochronną i osłabiają w efekcie końcowym jej kondycję. Natomiast składniki roślinne pochodzące z ziół i roślin, które od wieków były stosowane do leczenia stanów zapalnych skóry, łupieżu, czy wypadania włosów, są nie tylko łagodniejsze dla skóry, ale także w dłuższej perspektywie czasu bezpieczniejsze i zdecydowanie skuteczniejsze w działaniu. Dlatego coraz częściej konsumenci poszukują naturalnych, ziołowych kosmetyków, opartych o ekstrakty roślinne.” 

„Aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyliśmy dwa wyjątkowe produkty pielęgnacyjne, oparte o składniki pochodzenia naturalnego, inspirując się najlepszymi tradycjami ziołolecznictwa.”


”COLACEUM – naturalny wosk do zadań specjalnych

Pierwszy z nich to COLACEUM – unikalny wosk pielęgnacyjny do skóry, włosów i paznokci o wszechstronnym zastosowaniu. 

Bazując na starych, aptecznych przepisach na lecznicze maści i kojące preparaty, powstało swojego rodzaju „panaceum” na wszelkie dolegliwości skórne, oparte na olejach i masłach roślinnych. 

W recepturze produktu, podobnie jak się to działo przed wiekami, znalazły się prawdziwe maceraty kwiatostanów i ziół, ekstrakty roślinne i esencje oleiste. Tradycje ich stosowania w ziołolecznictwie są bardzo długie, a wiedza o ich skuteczności jest bezcenna. Dlatego w tym cudownym eliksirze zostały użyte zioła takie, jak: nagietek, rokitnik, cytryniec, rozmaryn, wiesiołek, ostryż– a także odkryte na nowo konopie. Dodatkowo niezwykle regenerującą bazą jest tutaj wosk pszczeli oraz nasz słynny już naturalny kolagen rybi, który w połączeniu z absolutnie unikalną mieszanką olejowo-kwiatowo-ziołową, tworzy swojego rodzaju kojący „plaster” na suchą i podrażnioną skórę. Co ważne, produkt nie zawiera w swoim składzie wody i jest w 100 % naturalny, ponieważ nie znajdziecie w nim żadnych emulgatorów, barwników, aromatów i konserwantów. To wszystko sprawia, że COLACEUM doskonale radzi sobie z wieloma problemami skóry takimi, jak: skóra przesuszona, zrogowaciała, popękana, wrażliwa, atopowa, łuszcząca się, z trądzikiem różowatym, z rozstępami

Ten naturalny wosk polecamy przede wszystkim do pielęgnacji miejsc szczególnie narażonych na przesuszenie i spierzchnięcie takich, jak: usta, dłonie, stopy – zwłaszcza pięty, łokcie, końcówki włosów, skórki wokół paznokci. Jego dobroczynne właściwości pielęgnacyjne i regenerujące są po prostu nieocenione, tym bardziej, że wosku można używać do wielu zabiegów upiększających np.: do olejowania włosów, do regeneracji skórek i paznokci, do natłuszczającej kąpieli, do regeneracji stóp zwłaszcza jako baza do domowego peelingu (po wymieszaniu go z solą lub z cukrem), czy do masażu. Więcej o działaniu COLACEUM przeczytasz tutaj.


”HERBACEUM – ziołowy balsam, który zmienia oblicze pielęgnacji

W oparciu o doświadczenie minionych pokoleń i współczesną wiedzę na temat pochodzenia i skuteczności działania roślin, stworzyliśmy kolejny wyjątkowy produkt pielęgnacyjny. HERBACEUM to powrót do korzeni – to unikalna kompozycja polskiego kolagenu naturalnego, olejów i maceratów roślinnych oraz ekstraktów i wywarów z ziół – znanych i stosowanych od setek lat w ziołolecznictwie. 

Ten autorski, polski, ziołowy balsam do ciała, powstał na bazie COLACEUM, które wzbogacone zostało o wywary, napary i hydrolaty roślinne, przygotowane na nasze specjalne zamówienie – z wielką dbałością o każdy detal, począwszy od zerwania rośliny, po jej zmacerowanie – bez komercji i żadnych kompromisów.
Wyselekcjonowane naturalne składniki zostały starannie dobrane, aby uzyskać optymalną synergię działania. Dzięki temu w jednym balsamie znalazło się prawdziwe spektrum substancji czynnych: odżywczych, nawilżających i regenerujących, dobroczynnie działających na naszą skórę. To prawdziwe bogactwo receptury sprawia, że HERBACEUM jest tak uniwersalne w stosowaniu. Z jednej strony jest idealne do codziennego użycia, gdyż jego lekka konsystencja bardzo dobrze się wchłania, dogłębnie nawilżając suchą skórę. Z drugiej strony, jest skuteczne w pielęgnacji skóry z problemami takimi, jak: nadmierna suchość, rozszerzone naczynka, „pajączki”, trądzik, skóra atopowa, wrażliwa, podrażniona, pozbawiona elastyczności i witalności. Dzięki temu jeden balsam zaspokaja wszystkie potencjalne potrzeby skóry ciała. Więcej o HERBACEUM przeczytasz tutaj.


Co zatem wybrać ? 

„Optymalnie by było oczywiście stosować dwa te produkty jednocześnie: niezależnie od siebie lub w duecie. Dlaczego? Bo potrzeby naszej skóry ciągle się zmieniają, w zależności od naszej ogólnej kondycji, od warunków pogodowych i stylu życia, jaki prowadzimy. Balsam HERBACEUM polecamy do codziennego użytku, zwłaszcza po kąpieli i prysznicu, kiedy skóra jest rozgrzania i przygotowana na wchłonięcie wszystkich jego dobroczynnych składników pielęgnacyjnych. Ta cudownie pachnąca emulsja bardzo szybko się wchłania i pozostawia na skórze przyjemne uczucie komfortu. COLACEUM natomiast poratuje nas w sytuacjach szczególnych, kiedy zauważymy, że nasza skóra, zwłaszcza w tych newralgicznych miejscach takich, jak: usta, dłonie, stopy lub łokcie, potrzebuje specjalnej, bardziej odżywczej pielęgnacji. Zwłaszcza zimą, kiedy za oknem wieje zimny wiatr, a w domu centralne ogrzewanie wysusza naszą skórę, niemal u każdego z nas można zaobserwować, że nasze dłonie, stopy, a w szczególności usta, stają się przesuszone, spierzchnięte, a nawet popękane. Już po pierwszej aplikacji COLACEUM zauważysz, że Twoja skóra odetchnie z ulgą, stając się zregenerowana, wygładzona i miękka.”

Aby ułatwić Ci rozeznanie się w działaniu i funkcjonalności tych dwóch preparatów, Colway przygotował poniższą tabelkę, która odpowiada na większość potencjalnych pytań i wątpliwości odnośnie ich stosowania:

Cechy / Działanie / FunkcjeCOLACEUMHERBACEUM
KonsystencjaMaść, gęsta, oleisto-masłowaKrem, lekka, emulsyjna
ZapachNieTak
Szybkość wchłanianiaWolnoSzybko
Do czegoCiało, włosy, paznokcie, ustaCiało
Jak stosowaćMiejscowo na przesuszone fragmentyNa większe partie całego ciała
Częstotliwość stosowaniaWedle potrzeb2 razy dziennie
Główne działanieOdżywiające, regenerująceNawilżające, wygładzające
Baza do domowych zabiegówTak (można rozpuszczać, mieszać z solą/z cukrem, dodawać do wanny)Nie


Gotowi na ziołową rewolucję? 

„Spróbujcie zamienić dotychczas stosowane kosmetyki na takie z dużą zawartością ziołowych ekstraktów, a szybko zauważycie poprawę kondycji skóry i włosów. Pamiętajcie, że szczególnie skuteczne w działaniu, ze względu na swoje właściwości odżywiające, antyoksydacyjne i przeciwzapalne, są olejki roślinne, które, w wyjątkowo bogatej kompozycji, znajdziecie w obydwu naszych produktach. Roślinne związki aktywne, zawarte w olejkach, skutecznie dbają o prawidłowe odżywienie tkanek i wydalanie toksyn, stymulują procesy odnowy komórkowej. W rezultacie skóra wygląda młodziej, a włosy są mocniejsze i bardziej sprężyste.”

Czegóż chcieć więcej?

Wiadomości zaczerpnięte z newslettera Colway Sp.J.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera!